PostWysłany: Czw 18:50, 07 Cze 2007    Temat postu: ODCINEK 894

Do Grzybowej nie przemawiają argumenty męża, że nie potrafi śpiewać. Jej marzeniem jest za wszelką cenę zdobyć 10 000zł na samochód dla Henia. Grzybowa namawia męża na lekcje z siostrą Klarą. Nie jest mu to w smak ponieważ miał ochotę na naukę z nieco młodszą i atrakcyjniejszą nauczycielką. Na pierwszym spotkaniu okazuje się, że nie jest tak źle z jego głosem i słuchem. Siostra Klara widzi, że Grzyb robi postępy w edukacji muzycznej. Trwają przygotowania do procesji na Boże Ciało. Jak zwykle Antek nie radzi sobie z kłótniami ministrantów i chórzystek ze scholi. Do akcji wkracza siostra Tekla i szybko opanowuje sytuację. Proboszcz po tym jak dowiedział się o testamencie Mariana i o tym, że został wysłany do biskupa list w sprawie przyjęcia przez niego daru, chce wyjaśnić sytuację. Jedzie do kurii aby nie dopuścić do odebrania synowi jego ojcowizny. Biskup uważa, że nie ma powodów aby nie przyjąć tak hojnego daru. Gdy chce przejąć od podwładnego testament, Proboszcz nie zgadza się. Robi to mimo, że przysięgał szacunek i posłuszeństwo zwierzchnikowi kościelnemu. Tym razem jego sumienie okazało się silniejsze. Po powrocie do Tulczyna Proboszcz poważnie martwi się czy nie zostanie przeniesiony do innej parafii przez to, że sprzeciwił się biskupowi.