PostWysłany: Śro 16:14, 30 Maj 2007    Temat postu: ODCINEK 889

Na mszę odprawianą przez Proboszcza przychodzi ksiądz Leszek. Leszek chce wiedzieć co ksiądz Antoni chce uzyskać upubliczniając zawartość jego teczki Obawia się publicznego osądu swojego działania sprzed lat. Proboszcz patrząc na rozdygotanego Leszka zaprasza go na plebanię. Wszyscy obecni przyjmują księdza ozięble. Ksiądz Leszek opowiada Proboszczowi w jaki sposób został donosicielem. Próbuje udowodnić, że nie miał wyboru. Prosi Proboszcza o wybaczenie. Rankiem do gospody dobija się Walencik. Jest załamany bo niebezpiecznie przedłuża się poród jego dziecka. Walencik boi się wrócić do szpitala. Prosi Krystynę by mu towarzyszyła. Gospoda zostaje pod opieką Kasi. Jej pierwszymi klientami jest Waldek i Patrycja. Waldek dopytuje się dlaczego Walencik wychodząc prosił Patrycję o wydojenie krów. Patrycja niechętnie opowiada o swoim kursie dojenia. Waldek oskarża ją, że chce się wżenić w jego gospodarkę. Patrycja oskarża go, że chce się tylko dlatego żenić żeby ojciec go nie wydziedziczył. Krystyna przyprowadza rozdygotanego Walencika na salę porodową. Po chwili pielęgniarka informuje ją, że urodził się śliczny chłopiec. Traktuje ją jak kogoś z rodziny. Urażona Krystyna prostuje, że nie jest z rodziny Walencika.