PostWysłany: Czw 18:10, 03 Maj 2007    Temat postu: ODCINEK 873

Proboszcz Antoni po wizycie, którą złożył mu poprzedniego dnia tajemniczy mężczyzna, całą noc porównywał swoje akta z kroniką kościelną. Odkrył kto przez lata donosił bezpiece na niego - był to jego kolega - ksiądz Leszek. Grażyna przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną do PKP. Kierownikowi kolei przyznaje, że miała problem z alkoholem. Kierownik nie docenia jej szczerości. Nie może sobie pozwolić na ryzyko zatrudnienia na odpowiedzialnym stanowisku w państwowym zakładzie osoby z takim problemem . Grażyna decyduje się na wizytę u wróżki jednak po chwili rozmowy wychodzi od niej wzburzona. Wróżka zamiast dać jej nadzieję pognębia ją tylko. Grażyna jest pewna, że kobieta wróży jedynie z chęci zysku. Po drodze do domu Grażyna spotyka szczęśliwą listonoszkę, której poprzedniego dnia doradzała w sprawach sercowych. Listonoszka namawia ją na zajęcie się wróżeniem. Janusz chce uwieść Krystynę. Celina, jego gospodyni, próbuje się dowiedzieć czegoś więcej na temat jego planów. Twierdzi, że chce mu pomóc zdenerwować Proboszcza. Krystyna nie ufa Traczowi i z rezerwą podchodzi do jego kolejnego zamówienia na catering. Obawia się jednak, że jeżeli nie przyjmie tego zamówienia może więcej stracić niż zyskać. Niechętnie, ale zgadza się, na przyjęcie jego zlecenia.