PostWysłany: Śro 17:38, 18 Kwi 2007    Temat postu: ODCINEK 860

Władek nie stawił się na komisariacie wbrew nakazowi sądu. Komendant obawia się, że w dniu ślubu Martyny Władek coś zrobi aby zepsuć ceremonię. Władek rady pocieszenia poszukuje na grobie ojca. Jest pijany. Gdy słyszy dzwony kościelne rusza w stronę świątyni na ślub siostry. W drodze zatrzymuje go Józek, aresztuje i odstawia do więzienia. Władek jest mu za to wdzięczny - gdyby nie postępowanie Józka na pewno nie stałby bezczynnie patrząc jak jego siostra wychodzi za mąż za Daniła. Pati pomaga Martynie w przygotowaniach do ślubu i zasypuje ją przy tym różnymi zabobonami dotyczącymi ślubu. Proboszcz wraz z kapłanem greko-katolickim przygotowują tulczyński kościół do ceremonii ślubu w dwóch obrządkach. Grzybowa jak zwykle ma coś na ten temat do powiedzenia. Nie podoba jej się, że do jej kościoła wkrada się inna, według niej, religia. Na ceremonię przychodzi pół Tulczyna aby zobaczyć jak odbywa się ślub w podwójnym obrządku. Państwo Młodzi po złożeniu przysięgi odjeżdżają na koniu w siną dal podobnie jak to zrobił rok temu Danił porywając Martynę.