PostWysłany: Sob 10:59, 05 Sie 2006    Temat postu: Ksiądz Antoni

Marcin Janos Krawczyk

Ksiądz Antoni Król urodził się w 1976 i mimo swoich dwudziestu paru lat sprawia wrażenie dużego dziecka. Wesoły i uśmiechnięty, z entuzjazmem, graniczącym niekiedy z naiwnością, zapala się do wszelkich zadań. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, wierzy, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Jest pełen pomysłów, często nieprzemyślanych, które najchętniej realizowałby od razu, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Jego pojawienie się na plebanii wprowadziło niemały zamęt w życiu jej mieszkańców. Antek jest trochę narwany, działa zanim pomyśli. Trudno za nim nadążyć. Fascynują go różne nowinki techniczne. Za wszelką cenę stara się unowocześnić plebanię i wprowadza na nią komputer. Początkowo spotyka to się ze sceptycyzmem zwłaszcza ze strony proboszcza, ale z czasem sytuacja zmienia się.