PostWysłany: Wto 16:52, 22 Maj 2007

Jurek odbiera od Proboszcza listę dzieci z Ukrainy, które będą spędzały wakacje w ośrodku. Proboszcz uważa, że w ten sposób Jurek odpłaci za wykroczenia moralne. Tym wykroczeniem jest umożliwianie noclegu parom żyjącym w nieformalnych związkach. Jurek nie chce ratować innych małżeństw, musi walczyć o swoje. Jurek boi się niezależności swojej żony. Proboszcz uświadamia mu jak mało rozmawiają ze sobą o przyszłości. Irka dzieli się z Wiki swoimi rozterkami związanymi z wyjazdem do Mediolanu. Przyjemność z wyjazdu psuje zazdrość Jurka. Wiki nie potrafi pomóc przyjaciółce, sama ma kłopoty ze swoim związkiem. Do ośrodka ma przyjechac Krzysztof były kochanek Wiki. Wiki zapewnia Irkę, że obecnie łączyć ich będą tylko interesy. Krzysztof pomoże korzystnie sprzedac obrazy, które kupila na internetowej aukcji. Waldek spotyka na drodze Krzysztofa. Mężczyźni rozmawiają o rekordach prędkości. Postanawiają się zmierzyć, który z nich szybciej osiągnie "setkę". Wyścig przerywa Joanna. Legitymuje obu rajdowców. Waldek zarzuca jej, że nie ma prawa ukarać ich za przekroczenie prędkości, gdyż nie ma radaru i odjeżdża. Krzysztof zagaduje Joannę. Policjantka bardzo mu się podoba. Na plebanie przychodzi Listonoszka. Prosi Grażynę o wróżbę. Grażyna, wiedząc że jej syn nie pochwala takiego działania, odmawia. Listonoszka zwierza się ze swoich kłopotów Józefinie. Józefina radzi jej jak powinna postępować z mężczyznami. Listonoszka daje jej list z dalekiej Australii. Okazuje się, że jest to list od dawnej kochanki jej męża. Z tego nieformalnego związku urodziła się Halinka, którą Józefina wychowała jak swoją córkę. Teraz, przed śmiercią chce zobaczyć swoją kiedyś odrzuconą córkę.