PostWysłany: Czw 18:38, 17 Maj 2007

Irka ma żal do męża za jego zachowanie podczas kolacji z Jerzym. Małżonkowie nie mogą się ze sobą porozumieć. Jurek obawia się, że straci żonę. Irka chce coś osiągnąć w życiu i czuje, że to ostatni moment na zrobienie kariery modelki. Brakuje jej jednak wsparcia męża. Zaborczość Jurka działa na nią odwrotnie niż by sobie tego życzył. Gdy każe jej wracać do Tulczyna ona wsiada do taksówki i jedzie sama do swojej stylistki - Olgi, a stamtąd na spotkanie z Bianką i Jerzym. Bianka przedstawia jej propozycję wyjazdu do Mediolanu - propozycję nie do odrzucenia. Irka bardzo cieszy się na myśl o nowym doświadczeniu. Pobity przez Krzywego i jego kumpli, Kacper musi zostać w szpitalu. Nie widząc innego wyjścia, targany poczuciem winy, wyznaje Wiki dlaczego ma kłopoty. Wiki bez problemu mu wybacza. Bardzo go kocha i martwi się o jego bezpieczeństwo. Proboszcz przyjeżdża do biskupa. Biskup zaprosił go aby porozmawiać o ks. Leszku, który napisał do niego skargę na Proboszcza. Biskup jest zaniepokojony tą sytuacją. Proboszczowi trudno jest pogodzić się z tym, że jego przyjaciel mógł go w przeszłości tak skrzywdzić. Biskup uważa, że to on teraz krzywdzi ks. Leszka swoimi oskarżeniami i przekonuje Proboszcza aby zaniechał działań na własną rękę. Proboszcz, tak jak wiele lat temu przysięgał, zamierza być posłuszny wobec woli przełożonego mimo, że nie zgadza się z jego postanowieniem.