PostWysłany: Śro 21:59, 21 Lut 2007

W Tulczynie pojawia się ksiądz Bogdan. Przyjechał na przesłuchanie w sprawie kradzieży. Jeden z jego kościelnych pomocników okradł kościół. Ksiądz czuje się rozdarty. Wbrew nakazowi biskupa nie kupił kasy pancernej na kościelne kosztowności, a pieniądze chciał przeznaczyć na dofinansowanie wyjazdu dzieci na kolonie. Jednak musi zrobić to co kazał przełożony. Osie nie wystarczają już pocałunki. Chciałby aby doszło miedzy nim a Joanną do czegoś więcej. Przed zdecydowaniem działaniem powstrzymuje go świadomość popełnienia grzechu. Prosi Janusza o radę jak ma postępować z Joanną. Wyznaje bratu, że nigdy nie był w łóżku ze zwyczajna dziewczyną, a jedynie z prostytutkami. Irka wróciła z Warszawy. Boi się reakcji Jerzyka na zdjęcia jakie przywiozła z sesji fotograficznej. Jest zażenowana metodą do jakiej musiała się uciec aby pozbyc się naturalnego wstydu. Tą metoda było flirtowanie z innymi mężczyznami. Jerzykowi bardzo podobają się zdjęcia żony. Boi się, że że Irce powiedzie się w tej branży. Wolałby aby jej się to nie udało. Grzyb żali się Proboszczowi na żonę, która onieśmiela go swoim nienormalnym zachowaniem. Tęskni za dawną Zosią, która nie była wobec niego tak grzeczna jak teraz. Na murze kościelnym został namalowany symbol szatana - trzy szóstki. Księża domyślają się, że to sprawka Jarka.