PostWysłany: Pią 13:31, 02 Lut 2007

Dyrektorka gimnazjum wzywa do siebie Michała. Chłopak nie chce powiedzieć kto go pobił. Po rozmowie z dyrektorką jeden z oprawców Michała bada po co go do siebie wezwała. Zaczynają się między sobą kłócić. Ich szarpaninę widzi z okna Kasia. Dziewczynka chce pomóc Michałowi ale on w złości odmawia przyjęcia od niej pomocy. Michał czuje się oszukany przez wikarego dlatego zamierza przestać brać udział we mszy jako ministrant. Machejko liczy, że jego kariera aktorska nie skończyła się na jednym epizodzie. Czeka na sygnał od Kamila, który dał mu szansę na udział w filmie. Irka proponuje mu aby tak jak ona zrobił sobie port folio. Kazikowi nie podoba się to że powinien przed wykonaniem takich artystycznych zdjęć dać się pomalować. Zamierza wykorzystać swoje prywatne zdjęcia. Okazuje się, że nie ma ich zbyt wiele. W trakcie sprzątania zakrystii stało się nieszczęście. Jeden z ministrantów wylał wino mszalne na komunikanty. Mieszkańcy plebanii są zmuszeni zrobić wino sami. Wino mszalne robią z... rodzynek.