PostWysłany: Sob 19:54, 13 Sty 2007

Patrycja prosi Emilię o podanie numeru telefonu do Wojtka. Chce go. Liczy jednocześnie, że on może zwróci na nią uwagę. Emilia odnosi się do tego pomysłu sceptycznie. Obawia się, że będzie przez niego cierpiała bo chłopak jest nadal zakochany w Martynie. Widząc desperację dziewczyny daje jej numer Wojtka. Proboszcza odwiedza Machejko. Liczy na wsparcie i zrozumienie. Jest mu przykro, że Kaśka nie doceniła jego pracy twórczej. Po obejrzeniu filmu z udziałem Machejki ksiądz podobnie jak Kaśka ma wątpliwości co do wartości tego dzieła. Tłumaczy mu, że wygłupił się i przyniósł wstyd sobie i żonie. Machejko zrozumiawszy, że popełnił błąd chce to jakoś odkręcić. Pomaga mu w tym Wiki. Co prawda nie da się skasować żenującego filmiku z Internetu ale Machejko może żądać odszkodowania za użycie swojego wizerunku bez jego zgody. Na szczęście Irka ma wizytówkę jednego z filmowców, którzy i tak mają pojawić się niedługo w okolicy na nagranie sesji mody. Jurek złości się na samą myśl o tym, że Irka miałaby zostać modelką. Wolałby żeby jego żona siedziała w domu i prała mu koszule. Negatywne nastawienie męża tym bardziej motywuje Irkę do działania. Marek obiecuje Krystynie, że rozwiedzie się dla niej z żoną. Tymczasem Ula zwraca się o pomoc do Proboszcza. Chce za wszelką cenę uratować związek z Markiem i nawet wziąć ślub kościelny. Gdy dowiaduje się o planach Marka kategorycznie nie zgadza się na rozwód. Marek po rozmowie z Ulą wyczerpany i osłabiony przewraca się.