PostWysłany: Śro 19:03, 06 Wrz 2006

Grzybowa chce zamówić bezpłatną reklamę w gazetce parafialnej. Chce w ten sposób sprzedawać żywicowe postacie Jana Pawła II. W celi na posterunku siedzi pijany Miklaszewski. Józek jest zdziwiony, że Joanna go wypuszcza. Dowiaduje się, że ich komendant Piotr też jest pijany. I w takim stanie próbował przesłuchiwać pijanego Miklaszewskiego. Józek jest przerażony bo właśnie dzisiaj ma się odbyć uroczyste wręczenie sztandaru w komendzie. Barbara nie chce budzić odsypiającego pijaństwo Piotra. Radzi Józkowi, aby radzili sobie sami. Karolina obwinia matkę, że to przez nią ojciec pije. Joanna przygotowuje Józka do wystąpienia na uroczystości na komendzie. Wala opowiada Proboszczowi o swoich obawach dotyczących bezpieczeństwa Kotki i jej dziecka. Prosi o znalezienie bezpiecznego miejsca dla Kotki. Tracz rozmawia z prokuratorem. Mimo, że został odnaleziony prawdziwy morderca Igora, Tracza obciążają zeznania Kotki. Kotka rozmawia z Wójcikiem o zarządzaniu szwalnia podczas jej nieobecności. Osa przysłuchuje się tej rozmowie. Nie zgadza się na wyjazd Kotki. Dostał w tej sprawie gryps od Tracza. W sklepie Grzybowa pokazuje Wikaremu figury Papieża. Ksiądz jest zniesmaczony. Jeszcze bardziej gdy widzi w ogrodzie Malinowskiej figurę Ojca Świętego obok krasnala ogrodowego. Wikary nie zgadza się na zamieszczenie artykułu reklamującego nowy produkt.