PostWysłany: Śro 19:01, 06 Wrz 2006

Siostra Tekla przepisuje księgi zaślubin do komputera. Znajduje tam przekreślony wpis ślubu córki Haliny - Ewy i Rafała. Proboszcz zamyśla się nad historią życia Ewy. Konstancja jest zaskoczona gdy w kościele spotyka Tracza. Adwokat Janusza załatwił mu przepustkę na chrzest dziecka. Tracz jest przepełniony żądzą zemsty. Nie ma zamiaru darować żonie zdrady. Odbywa się chrzest dziecka Tracza i Konstancji. Konstancja jest niezwykle przejęta uroczystością. Rodzicami chrzestnymi małego Patelka zostaną Wala i Osa. Gdy do kościoła wchodzi Tracz Kotka jest tak zdenerwowana, że nie może wykrztusić z siebie słowa. Janusz wychodząc z kościoła przyrzeka Kotce, że jej nie zostawi... w spokoju. Z Londynu wraca Basia ze swoją córką Karoliną. Na lotnisku wita je Piotr. Barbara zachowuje się dość dziwnie. Widać, że coś ukrywa przed mężem. Okazuje się, że w trosce o przyszłość swoich dzieci, bez konsultacji z Piotrem , przedłużyła kontrakt w Londynie o kolejny rok.