PostWysłany: Sob 13:32, 02 Wrz 2006

Ksiądz rezydent naciska aby Ania opuściła plebanię. Dziwi go, że ks. Adam jest tak spokojny. Ksiądz rezydent obawia się reakcji parafian. Adam tłumaczy radzie parafialnej co się stało. Ludzie nie dowierzają jego słowom i chcą sprawę wyciszyć. Obawiają się, że Ania jest zbyt atrakcyjna i to może budzić pewne wątpliwości co do ich wzajemnych stosunków. Ania dowiaduje się o problemach księdza. Postanawia wyznać całą prawdę o sobie. Hela powodowana wyrzutami sumienia też opowiada swoją historię. Hela po oczyszczeniu księdza z podejrzeń obawia się o życie swojej prawdziwej córki. Adam obiecuje jej pomoc. Ania odchodzi z plebani ale jest wdzięczna za to, że ksiądz pokazał jej, że jest dobrym człowiekiem. Irka zostaje w ośrodku. Jerzyk nie wie, że tego dnia przyjeżdża trener Irki w sprawie organizacji konferencji. Irka oprowadza go po ośrodku ale widać, że trener jest zainteresowany swoja przewodniczką. W pewnym momencie zaczyna się do niej zalecać. Irka kopie go i popycha do Bystrawy. Wala przygotowuje się do ślubu. Józefina namawia ją, aby na świadka poprosiła Machejkę. Na Plebanię w Tulczynie przychodzi Blumental. Dostał cztery miesiące zaległego urlopu. Doktor słusznie podejrzewa, że nowa kierowniczka chce się go pozbyć. Dzieli się z księdzem Antonim swoimi obawami.