Forum Plebania Strona Główna -> Co będzie -> ODCINEK 980
PostWysłany: Śro 15:38, 26 Gru 2007

Józefina robi przedświąteczny spis potrzebnych produktów na święta. proboszcz uprzedza ją, że ksiądz Zygmunt przyjedzie na plebanię. Chce z proboszczem omówić tematy jakie poruszać będzie na rekolekcjach. Józefina nie wierzy w zdolności krasomówcze Zygmunta. A przecież od nich zależeć będzie zgoda mieszkańców na utworzenie ośrodka dla uchodźców i życie Agnieszki. Józefina uważa, że to ryzykowna gra. Ksiądz Zygmunt obiecuje pomóc Proboszczowi. Tak jak on mu pomógł w rozwiązaniu konfliktu z grekokatolikami. Wspólnie omawiają temat rekolekcji ...miłosierdzie. Jednak kiedy Proboszcz mówi mu, że w ten sposób ma przekonać wiernych do utworzenia ośrodka dla uchodźców. Zygmunt jest pełen wątpliwości. Proboszcz uświadamia mu, że tu chodzi również o życie dziecka. Zygmunt jest przerażony odpowiedzialnością jaka na niego spada. Wikary jest gotów pomagać siostrze Tekli w pieczeniu opłatków. Tekla przypomina mu, że miał piec pierniczki z dziećmi w ramach rekolekcji. Antek biegnie do świetlicy i zastaje tam dzieci sklejające porwane teksty wierszy o miłości. Dzieci pierniczków nie upiekły, są zaciekawione dalszymi losami tekstów, które pracowicie sklejały. Zbyszek chce stworzyć muzykę i takie piosenki śpiewać pod oknem autorki. Dzieci chcą śpiewać razem z nim. Nikt nie chce piec pierniczków. Jagoda zbiera informacje potrzebne do uruchomienia ośrodka dla uchodźców. Grzybowa jest świadkiem tej rozmowy. Postanawia nie dopuścić do tego, żeby jacyś uchodźcy mieszkali w Tulczynie. Wanda jest nieprzyjemnie ostra dla swoich podwładnych. Nie podpisuje zgody na imprezę masową jaka miała się odbyć w Tulczynie. Proboszcz jest przybity po rejteradzie księdza Zygmunta. Szuka siły do walki o życie Agnieszki w modlitwie. Modlitwę przerywa mu rozsierdzona Grzybowa. Proboszcz zbywa natrętkę. Zbyszek przygotowuje się do kolejnego występu.

Forum Plebania Strona Główna -> Co będzie