Forum Plebania Strona Główna -> Co będzie -> ODCINEK 1041
PostWysłany: Pon 11:15, 17 Mar 2008

Maja jest oburzona postępowaniem Proboszcza. Nazywa go obłudnym i cynicznym człowiekiem ponieważ zamierza udzielić jej ślubu tylko dlatego, że jej matka mu zapłaciła. Proboszcz jest zaskoczony tym pomówieniem. Kategorycznie dementuje tę informację. Wkrótce okazuje się, że Teresa skłamała córce. Jednak uważa, że prawda zniszczyłaby jej rodzinę. Ksiądz namawia kobietę aby jednak wyznała wszystko córce i mężowi. Nata spotyka się z Irkiem. Krzysztof jest przeciwny temu spotkaniu ale w końcu przystaje na to pod warunkiem, że będzie w razie czego w pobliżu. Irek zmienił miejsce pobytu Wnuka w obawie przed wydaniem go przez Natę policji. Nata próbuje uspokoić Irka i odzyskać Wnuka. Aby go przekonać, że źle robi przetrzymując chłopaka - zabiera Irka do babci Kuby. Kobieta modli się w kościele o jego powrót. Irek nie wytrzymuje widoku łez przerażonej losem wnuczka i ucieka z kościoła. Irek namówiony przez Natę i swoją córkę, Julkę wypuszcza Wnuka. Joanna nie ma chrztu. Tłumaczy księdzu proboszczowi, że od matki dowiedziała się, że stało się to przez różne zawirowania - najpierw przez chorobę później przez niezgranie terminów rodziców i chrzestnych. Proboszcz informuje ją, że w tej sytuacji jej wszystkie późniejsze sakramenty są nieważne. Aby ślub mógł się odbyć Joasia musi w ekspresowym tempie przyjąć je ponownie. Dziewczyna prosi Borosiukową aby została jej matką chrzestną. Pod nieobecność Joanny, Osa ucina sobie pogawędkę z matką narzeczonej, Dorotą. Okazuje się, że po latach rozłąki nie zna własnej córki. Dorota jest za to pod wrażeniem tego, że narzeczony Joasi ma swój własny interes.

Forum Plebania Strona Główna -> Co będzie