Forum Plebania Strona Główna -> Co będzie -> ODCINEK 1036
PostWysłany: Pon 11:13, 17 Mar 2008

Ksiądz Antek zamierza figurze Chrystusa na Grobie Pańskim dać twarz jednego z parafian. Józefina jest tym oburzona ponieważ uważa, że to bezbożność, natomiast Proboszcz popiera tę decyzję. Nata opowiada Krzysztofowi o spotkaniu z Kubą i o numerze jaki wspólnie zrobili niedawnemu pracodawcy Kuby. Dziewczyna prosi Krzysztofa o pomoc w kontynuowaniu gry przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy samochodów. Krzysztof najpierw niechętny, w końcu przystaje na jej propozycję. Razem z Nata przychodzą do komisu udając, że chcą kupić dobre auto. Specjalnie wybierają samochody, z których poprzedniego dnia Kuba wyjął świece zapłonowe. Po skończonej akcji i skompromitowaniu Albina wszyscy idą na uroczystą kolację Grzybowa przychodzi do Proboszcza zaniepokojona plotką dotyczącą kontaktów księdza Adama z jedną z parafianek ze Starej Wiosny. Proboszcz nie daje wiary jej słowom, jest bowiem pewny, że jego przyjaciel nie robi nic co byłoby godne potępienia. Na plebanię przychodzą Maja i Bartek, zakochana para. Proszą księdza o sakrament małżeństwa. Jest jednak jeden problem - kochają się bardzo, ale są rodziną. Co prawda nie są ze sobą spokrewnieni w pierwszej linii ale ich stopień pokrewieństwa starcza aby odmówić im sakramentu. Młodzi nie zamierzają się poddać, tym bardziej, że Maja jest w ciąży.

Forum Plebania Strona Główna -> Co będzie