Forum Plebania Strona Główna -> Bohaterowie -> Ksiądz Adam
Ksiądz Adam
PostWysłany: Sob 10:57, 05 Sie 2006

Bogdan Brzyski

Ksiądz Adam Potoczny Urodził się w 1970 roku. Pochodzi z Grudziądza. Od dziecka krnąbrny i uparty, szybko zaczął aktywnie działać w różnych organizacjach kościelnych. Największą satysfakcję sprawiała mu pomoc biednym i zagubionym ludziom. W 1989 roku, wbrew woli rodziców, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Studiował tam teologię i filozofię, którą ukończył z wyróżnieniem. W 1995 roku otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął pracę duszpasterską w praskiej parafii wśród tzw. trudnej młodzieży. Praca ta była sensem jego życia. Niestety, po nieudanej ucieczce z poprawczaka kilku jego podopiecznych, zakończonej interwencją policji, Adam został przeniesiony do parafii w Tulczynie. Początkowo nie mógł odnaleźć się w tej prowincjonalnej miejscowości, czuł się bezużyteczny i niespełniony jako duszpasterz. Z czasem przekonał się, że tutaj także może pomóc ludziom i jest im potrzebny. Po chorobie proboszcza ze Starej Wiosny, przejął jego obowiązki. Impulsywny, zapalczywy, szybko podejmuje decyzje. Swoim ciepłem i wrażliwością wzbudza sympatię i zaufanie.

Ksiądz Adam
Forum Plebania Strona Główna -> Bohaterowie